O mnie

 

Urodziłam się indiańskim latem, nad ranem w Polsce, w której nikt nie słyszał o Woodstock i hippisach, a oni właśnie wprowadzali nowy lepszy ład.  W Beskidzie Wyspowym wychowywały mnie kobiety, rośliny i opowieści. Potem uczyłam się Śląska w dziewięćsetletnim Bytomiu, jeszcze trochę niemieckim, a już pełnym Lwowiaków.
Wpojono mi kult Lwowa (jestem wnuczką uchodźców z Atlantydy!), dlatego mam do niego stosunek wielce sentymentalny, omal nabożny.

 Pewien czas gościł mnie Kraków, Katowice, znalazłam dom w Gdyni.
Nazywam się Zuzanna Malinowska, kiedyś nazywałam się Justyna Niedzielska i właśnie pod tym nazwiskiem debiutowałam w miesięczniku ” Poezja” w 1986 roku wierszem „Wałęsacze”.
Piszę wiersze, powieści, baśnie, krótkie formy literackie, trochę maluję.

Jestem przekonana, że naprawdę ważne jest to jak żyjemy, czym kierujemy się w naszej codzienności. Co wyznacza nasze drogi i kryje się w sercu. Jedno co można z pewnością o mnie napisać to to, że nieustannie się zmieniam. Jestem otwarta na wszystko w czym dostrzegam sens, blask piękna, prawdę. Poszukuję mądrości, jest to zadanie trudne, bo z roku na rok rozumiem ją inaczej. Uczę się. Nieustannie się uczę. Pisanie to moja wielka pasja, piszę od trzynastego roku życia, starając się ciągle doskonalić.
Próbuję zachowywać dystans i równowagę w moim życiu.  Mam odwagę czuć i tworzyć, pomimo świadomości, że są lepsi. Nie porównuję się z nimi. Pogodziłam się z faktem, że nie jestem tym kim chciałam być mając dwadzieścia lat. Dało mi to spokój.

Zapraszam do lektury!

Dorobek literacki :

2015 – „Drzewo opowieści” – PWN, Rozpisani.pl

2016 – „Złoty wąż” – Ridero

2018 – „Przemilczenie” tomik wierszy – Wydawnictwo Miniatura

2019 – „Okienko” opowieść dla dzieci – Wydawnictwo Alegoria

2020 – „Czułość ślimaków” tomik wierszy – Ridero

 

zapraszam do kontaktu:

https://www.facebook.com/zuzamalinowska8

malinowskazula@gmail.com

tel.: +48 571 804 189

 Gdynia, Polska